Porady dotyczące montażu

Porady dotyczące wykonywania pomiarów szyby.

Wyniki pomiarów należy podawać wyłącznie w milimetrach, czyli dla szyby o wymiarach 60 x 40 cm należy podać 600 x 400 mm.

Jeżeli szyba jest zamontowana, należy ją zmierzyć, zapisać wymiary w milimetrach i zamówić bezpośrednio.

Jeżeli szyba jest rozbita lub jej nie manależy zmierzyć wymiary wewnętrzne obramowania drzwiczek i odjąć po 3 mm z każdej strony. Podsumowując: od każdego wymiaru należy odjąć 6 mm.

TPrzykład: dla obramowania o wymiarach 650 x 420 mm należy zamówić szybę o wymiarach 644 x 414 mm.

Porady dotyczące montażu

Aby wymienić szybę kominka lub pieca, należy:

  1. Jeżeli to możliwe, zdjąć drzwiczki i ułożyć je na płasko.
  2. Rozpylić środek do zapieczonych gwintów na wkręty i odczekać kilka minut.
  3. Odkręcić zaczepy mocujące.
  4. Wyjąć szybę lub odłamki, które po niej pozostały, a następnie starannie wyczyścić obramowanie drzwiczek. Umożliwi to prawidłowe umieszczenie nowej szyby.
  5. Przykleić uszczelkę samoprzylepną na obwodzie nowej szyby. Uwaga: niektóre modele nie mają uszczelki na górnej krawędzi poziomej szyby.
  6. Włożyć nową szybę do obramowania drzwiczek.
  7. Przykręcić zaczepy mocujące niezbyt mocno, aby nie dopuścić do pęknięcia szyby przy pierwszym stygnięciu żeliwnych drzwiczek.
  8. Zamontować drzwiczki w kominku lub piecu i pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny przed zapaleniem ognia.

Szkło

Firma Vitreflam™ stosuje szkło Néocéram.

Funkcje:

Néocéram to szkło witroceramiczne o wyjątkowej odporności na działanie wysokich temperatur. Nie ulega ona uszkodzeniu nawet w warunkach najwyższych temperatur i jest idealnie przystosowane do urządzeń grzewczych.

Szkło Néocéram to idealne rozwiązanie do kominków, pieców lub kotłów. Szkło Néocéram może być płaskie, z 2 zagięciami lub wypukłe — dostosowuje się ono do wszystkich innowacji w dziedzinie designu.

Jest ono stosowane do montażu fabrycznego przez najlepsze marki: Brisac, Invicta, Godin, Philippe, Richard Le Droff, Supra, Turbo Fonte itp.

Produkcja szkła Néocéram jest certyfikowana wg norm ISO 9001 i 9002.

Właściwości:

Szkło Néocéram jest przystosowane do wszystkich sposobów ogrzewania: przekazuje do 90% promieniowania podczerwonego, jest odporne na temperatury wyższe niż 800°C, zachowując przy tym idealną przejrzystość i naturalny wygląd szkła.

Jego rozszerzalność cieplna jest prawie zerowa. Wytrzymuje praktycznie wszystkie różnice temperatur, w tym gwałtowne szoki termiczne powodowane np. przez przypadkowe spryskanie wodą.


Nasze zobowiązania